O Flagi-panstw.pl

Flagi-panstw.pl jest aktywnie prowadzonym serwisem, którego celem jest zapewnienie najlepszego przeglądu i źródła flag świata.

Flagi z tej witryny są używane w magazynach informacyjnych, witrynach internetowych, oprogramowaniu, aplikacjach mobilnych i rozprawach naukowych od ponad 13 lat. Jednym z doskonałych badań wykorzystujących Flagpedia.net (angielską wersję tej strony) jako główne źródło jest Jaki jest najbardziej patriotyczny kolor na Time.com.

Autorem i głównym administratorem tej strony jest David Krmela, założyciel kilku edukacyjnych stron internetowych i członek Czeskiego Towarzystwa Weksylologicznego.

ostatnia aktualizacja 4/2021

W zestawie flagi państwowe

 • Wszystkie 249 krajów, które są częścią kodów krajów zgodnie z normą ISO 3166-1
 • Kosowo z kodem XK, który obecnie nie jest częścią normy ISO 3166-1, ale jest tymczasowo używany przez wiele organizacji (MFW, SWIFT, Komisja Europejska)
 • Poszczególne kraje Wielkiej Brytanii (ISO 3166-2:GB):
  • Anglia GB-ENG
  • Irlandia Północna GB-NIR
  • Szkocja GB-SCT
  • Walia GB-WLS

Komentarz

Niektórym stanom są przypisane nieoficjalne flagi. Są używane częściej niż oficjalne flagi i odpowiadają również emoji:

Istnieje kilka stanów, które mają tę samą flagę co inny stan:

Źródło

Obrazy flag są oparte na plikach wektorowych z Wikipedia Commons. Jesteśmy automatycznie powiadamiani o zmianach wprowadzonych w Wikipedii i ręcznie przeglądamy je przed przetworzeniem.

Licencja

Obrazy flag są dostępne jako praca bezpłatna (domena publiczna, bez praw autorskich). Są całkowicie bezpłatne do użytku niekomercyjnego i komercyjnego. Możesz także pobrać wszystkie flagi.

Kontakt

Coś, o czym musisz porozmawiać? Wyślij e-mail do info@flagpedia.net lub skorzystaj z formularza kontaktowego.